poniedziałek, 10 maja 2010

Jest sobie lewicowy lokal w Warszawie


Taki wpis o tym jak socjaliści i antykapitaliści sprawnie wykorzystują mechanizmy rynkowe. Dla uświadomienia czym jest to miejsce i jak to wszystko działa. Ludzie tego nie wiedzą !!!

W Warszawie funkcjonuje już od dłuższego czasu pewien lokal, nazywa się Nowy Wspaniały Świat. Co w tym dziwnego ? Na razie nic.

Znajduje się on na rogu ulicy Nowy Świat i ulicy Świętokrzyskiej. Jest to samo centrum miasta, prawdopodobnie najlepsza lokalizacja w Warszawie na tego typu działalność.

Jest to kawiarnia połączona z pubem/klubem. Oficjalnie jest to Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat.

Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat zarządza Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego, które przez najbliższe 3 lata będzie prowadzić kawiarnię przy Nowym Świecie.

Kawiarnia i klub na parterze czynne są codziennie od 11.00. Cały zysk ze sprzedaży przeznaczony jest na działalność "kulturalną" Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat

Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego to twórcy "Krytyki Politycznej" czyli:

"Naszym podstawowym celem jest wprowadzenie i umocnienie w sferze publicznej lewicowego projektu walki z ekonomicznym i kulturowym wykluczeniem. Wychodzimy z przekonania, że nie będzie szans dla lewicowej polityki bez stworzenia wcześniej w sferze publicznej miejsca na lewicowy dyskurs i projekt społeczny."

należy ten fakt połączyć z :

"Obecnie w centrum Warszawy tworzymy interdyscyplinarne Centrum Kultury „Nowy Wspaniały Świat” – miejsce spotkań artystycznych i naukowych, pokazów filmowych, przestrzeń wystawienniczą i kawiarnię kulturalną. Na partnerze dawnej kawiarni Nowy Świat powstanie księgarnia, salonik prasowy i główne miejsce wydarzeń artystycznych: premier książkowych, debat, slamów poetyckich, festiwali filmowych, koncertów. Na piętrze – Otwarty Uniwersytet Obywatelski z zajęciami wybitnych polskich i zagranicznych intelektualistów."

Jakie to naukowe i wybitne pokazy i idee można tam spotkać ? Wszystkie socjalistyczne idiotyzmy, lewackie dyrdymały i herezje dążące do dzielenia ludzi i odrzucania tego co jest oczywistością czyli wolnego rynku. Przykładowe akcje :

- głoszenie lewackich idei (weekend antykapitalizmu, stop GMO)
- walka z globalnym ociepleniem, ekosocjalizm itd.
- dzielenie ludzi według orientacji seksualnej (wspieranie i promocja homoseksualizmu)
- wspieranie seksizmu (wspieranie feminizmu), dzielenie ludzi według płci

Konkretnie :
- "Dlaczego zwierzęta traktujemy przedmiotowo a nie podmiotowo?"
- "Debata o ekologicznym stylu życia oraz warsztaty ekologiczne towarzyszące promocji broszury Eko-Sztuczki."
- "Klub filmowy LGBT" (homoseksualizm)
- "Weekend antykapitalizmu"

"Wybitni" goście np :
Goście: Kazimiera Szczuka i Robert Cyglicki (Greenpeace Polska.
Goście: Tim Clapham (Labour Party, Wielka Brytania), Jean-Christophe Paris (Party of European Socialists, Belgia), Maciej Gdula (Krytyka Polityczna)

Czyli po prostu czysta lewicowa propaganda. Warto to wiedzieć odwiedzając to miejsce, gdyż kupując tam cokolwiek wspieracie właśnie takie idee.

Oczywiście każdy powie, że przecież mam wybór czy muszę tam iść czy nie i czemu tu się oburzać. Zgadzam się w 100 % ! Każdy powinien mieć wybór ale i równe szanse dostępu do rynku. Niech sobie głoszą socjalistyczne głupoty tylko...

Jak piszą twórcy lokalu dziękują za jego powstanie Miastu Stołecznemu Warszawa i Wydziałowi Kultury Dzielnicy Śródmieście, co wiąże się z tym że poszły na to moje podatki. To raz.

Po drugie wielcy czcigodni antykapitaliści i prosocjaliści wspierający walkę klas i proletariat mogliby chociaż być w miarę spójni z tym co głoszą. Skoro odrzucają wolny rynek, tzw "wyzysk" i kapitalizm to dlaczego prowadzą komercyjną knajpę ? Dlaczego w imię praw pracowników pozwalają im pracować w zadymionych pomieszczeniach (tak można tam palić) ? Dlaczego regulują za pomocą mechanizmów rynkowych (cen) ilość gości w lokalu ? Jakim to socjalistycznym mechanizmem ustalono tam cenę piwa początkowo na 7 zł a potem zmieniono na 8 zł ? Czyżby zadziałał tu złowieszczy rynek ? Chciwość i pazerność ? Czy może dobroduszność socjalistów i jest to cena "dostępna" dla "każdego" ?

Skoro tak wierzą w swój socjalizm to proszę bardzo droga wolna, rozdać najlepiej wszystko za darmo i dostęp dla każdego po równo, przecież każdemu się należy ! A jak się nie zmieszczą ludzie w lokalu ? To najlepiej wyjść na ulice i walczyć z wyzyskiem ! Oto droga do socjalizmu ! Przecież to przejaw wykluczenia ekonomicznego żeby nie było kogoś stać na wypad do tego lokalu.

Hipokryzja pełną gębą.

PS. Nie zabraniam nikomu i nie roszczę sobie praw do mówienia co kto może i co kto musi. Mówię jedynie o byciu konsekwentnym w tym co się głosi i w tym co się robi. Będę zawsze konsekwentnie walczył z przejawami głupoty i korzystania z moich pieniędzy w celu promowania debilizmu i socjogłupoty. Nie wyrażam zgody na takie dysponowanie moim majątkiem przez państwo. Wpisem tym chciałem również uświadomić czym w rzeczywistości jest to miejsce i co się tam wspiera.

PS2. Dziwi mnie, że strona liberalna/konserwatywna i kapitalistyczna nie poszła kierunkiem jakim poszła "Krytyka Polityczna" i sama nie otwiera swoich miejsc spotkań - kawiarni, pubów, knajpek ale bez hipokryzji tylko na podstawie czysto komercyjnej - nakierowanej na zysk, dzięki któremu spełniane są potrzeby innych osób. Czy nie brakuje wam takich miejsc ? Może wynika to z tego, że takie środowiska nie chcą korzystać z pomocy państwa i lokale takie nie powstaną w samym centrum miasta w najlepszej lokalizacji.

PS3. Lokal sam w sobie jest ok i gratuluję jego wykonania, surowy wystrój, dobra muzyka, jednak nie zgadzam się na hipokryzję i głupotę oraz wykorzystywanie w takich celach moich podatków.

-
Znajdziesz mnie na :
Facebook : http://www.facebook.com/pages/Bydgostianin/100700469976014
Zapraszam również na blog o Bydgoszczy - historii, teraźniejszości i przyszłości tego wspaniałego miasta: http://bydgostianin.blogspot.com/

1 komentarze:

Litohoro pisze...

"weekend antykapitalizmu" warto ogłosić zaraz po tym weekendzie tydzień wolnego rynku

Prześlij komentarz